Harry Potter a Relikvie Smrti Info

22. listopadu 2010 v 20:23 | Mell-issa |  Harry Potter a Relikvie Smrti
hp7.jpg
Pokud Princ dvojí krve pronikal především do Voldemortovy minulostí, finální část Harryho Pottera se nese v duchu překotného vršení událostí a snaze napojit je na vše, co bylo dosud v sérii řečeno či ještě řečeno nebylo. K do jste ještě román nečetli, počítejte s tím, že se teď dozvíte pár věcí, které byste se možná předem dozvědět nechtěli.

Harry postupně přichází o zkušené spojence. Na konci minulého školního roku zemřel Brumbál, na začátku Relikvií smrti zemře během první větší akce další mocný člen Fénixova řádu Moody a zahyne i Harryho milovaná sova Hedvika. Poslední pozitivní událost v životě Řádu (svatba Billa Weasleyho) skončí neradostně: padne ministerstvo kouzel a Smrtijedi rozpoutávají otevřený teror. Genocida nečistokrevných kouzelníků začíná. Harry, Ron a Hermiona zůstanou osamoceni, unikají před nepřáteli a snaží se objevit zbývající viteály, jejichž podobu ale neznají.
Jednoho se zmocní, ale zatím jej nedokážou zničit a jsou vystaveni jeho zhoubnému vlivu. Ve vztahu tří přátel se objevují rozpory, což ještě podporují dvě věci: musejí se skrývat v osamění po lesích a Ron nesnesitelně žárlí na Hermionu. Stopy se ale postupně objevují a přátelé se v honu za viteály dostávají do tajemného dolu, do kouzelnické banky - a nakonec do Bradavic. V nich má proběhnout finální souboj se zlem, jenž se však nemůže obejít beze ztrát. Harry musí přehodnotit mnohé své názory a objevit v sobě sílu k poslednímu vzdoru.

Zdroj:Aktualne.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama